Fotogalerie z akcí naleznete na facebookovém profilu Svobodného hlasu.

Čí je derby? Naše! Sedmá výhra v řadě pro Louny

FK SEKO Louny – FK Slavoj Žatec 1:0 (0:0)

LOUNY (jt) - Velký pátek přinesl také dvě předehrávky 21. kola fotbalového krajského přeboru mezi nimiž bylo okresní derby Loun se Žatcem. V tom podzimním, které se hrálo ve svátek sv. Václava vyhráli lounští na Slavoji 3:1.

Utkání začalo ve svižném tempu. První větší šance přišla již ve 4. minutě a dostal se do ní veterán Zelinka, který před několika lety oblékal i lounský dres. Jeho pokus však Fiřt stačil zblokovat. Za dvě minuty přišla obrovská gólová příležitost na druhé straně. Gólman Švarc chybně rozehrál k Lesniakovi. Než však domácí střelec stačil vypálit, vyběhl proti němu brankař hostů a napravil tak svou minelu. Další šance přišla v 11. minutě a opět jí měli hosté. Petr Klinec zahrával rohový kop z pravé strany, míč se dostal ke Zmrhalovi, ale jeho pokus Pokorný bravůrně vytáhl.To bylo prakticky naposledy, co se do šance dostali hosté. Hra se přesunula na polovinu Slavoje a začalo obléhání jeho branky. V 16. našel Fiřtův čechraný centr Lesniaka, který vystřihl parádní nůžky. Jeho střelu mířící pod břevno vytěsnil Švarc na roh. O čtyři minuty později byla k vidění další krásná akce. Schettl doběhl u zadní čáry zdánlivě ztracený balón, vrátil ho do pole, obrána Žatce jej nedokázala odkopnout a tak jej opět vybojoval Schettl, poslal před branku k Suchému, ale i jeho střelecký pokus gólman Žatce kryl. Kuba Suchý se dostal do další brankové příležitosti ve 37. minutě po rohu Krejčíka z levé strany, ale hlavou mířil lehce nad. Domácí měli drtivý závěr poločasu, ale brankově se neprosadili. Ve 40. si Lesniak zpracoval ve vápně míč, přistrčil Kurkovi, ale na jeho střelu ze skrumáže stačil Švarc včas zareagovat. Přišla závěrečná minuta první půle. Hosté zastavili Soukupa faulen na hranici vápna. Trestný kop zahrávaný Trupem mířil sice pod břevno, ale Švarc předvedl své umění a vyrazil střelu na roh. Ten zahrával z pravé strany Trup, našel Radka Němce, ale i jeho pokus odvrátil Švarc na další roh.

První půle tak končila bez branky a za výrazné převahy domácího celku.

Druhý poločas začal o poznání vlažněji. V 58. minutě hry se mezi obránci Žatce protáhl Lesniak, ale ačkoli ve vápně šel k zemi, bránící Wiesinger na tom však neměl sebemenší vinu, což správně viděl i sudí Zitko. O výsledku derby se rozhodlo v 73. minutě hry. Trup našel ideálně postaveného Fiřta a jeho pohotová střela po zemi skončila za zády jinak skvěle chytajícího Švarce. Další velké šance přišly v samotném závěru utkání, ale stejně, jako v prvním poločase, i tyto zůstaly bez využití. V 84. obral Schettl o míč jinak velmi dobře hrajícího Wiesingera, utekl mu, odcentroval před branku, kde byl na malém vápně zcela volný střídající Kučera, ale ten mířil vysoko nad. Ve druhé minutě nastavení připravil další velkou šanci domácího celku Schettl, jeho akci brankově nezakončili  Němec, Kotlan, ani Vážný, který pálil mimo.

Louny zaslouženě zvítězily a prodloužili tak svou vítěznou sérii na sedm utkání v řadě. Slavoj se držel a houževnatě bránil. Derby se muselo divákům obou celků určitě líbit.

Louny poskočily v neúplné tabulce na nejvyšší příčku, ale druhé Hrobce mají dva zápasy k dobru. Žatec zůstává na 5. místě. V dalším kole jedou Louny do Brné a Žatec přivítá Proboštov.

Branka: 73. Fiřt.

Rozhodčí. Zitko – Doubek, Šmíd, ŽK 0:3, 520 diváků.

Louny: Pokorný – Fiřt, Němec, Vokurka, Krejčík – Schettl (93. Hrnčíř), Soukup, Trup, Suchý (82. Kučera), Kurka (72. Vážný) – Lesniak (89. Kotlan).

Žatec: Švarc – Sýs, Vl. Hynek (85. Loos), Wiesinger, Vávra – Zmrhal (79. Smékal), Zelinka Zimola, Hassman, Hankocy – Klinec.